KLASOPRACOWNIE- REZERWA OŚWIATOWA – DOFINANSOWANIE MEN

Szkoła Podstawowa nr 7 w Jaśle otrzymała dofinansowanie z MEN wyposażenia w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych w publicznych szkołach podstawowych w ramach podziału rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2021. Dofinansowanie obejmuje wyposażenie w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów: biologia, geografia, chemia i fizyka. Dotyczy ono szkół podstawowych, które do 31.08.2019 nie miały w ramach struktury oddziałów gimnazjalnych (po przekształceniu gimnazjum w szkołę podstawową lub włączeniu gimnazjum w struktury szkoły podstawowej) oraz które nie funkcjonowały w ramach zespołu z gimnazjum. Wykorzystanie dofinansowania pozwala na innowacyjne wyposażenie pracowni w szkole. Nowoczesne pomoce, sprzęt i akcesoria pozwolą uczniom doświadczyć wiedzy. Dzięki nowoczesnym pomocom edukacyjnym zakupionym ze środków z dofinansowania, poprawia się przede wszystkim jakość kształcenia uczniów i warunki pracy nauczycieli. Szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 72 495,00 zł.

W ramach wsparcia finansowego stworzyliśmy nowoczesne klasopracownie do biologii, chemii, fizyki i geografii. Zakupiono m.in. monitory interaktywne, mapy geograficzne, zestaw do doświadczeń z fizyki, urządzenie EINSTEIN TABLET: tablet z wbudowanym laboratorium naukowym.

Pracownia chemiczna została wzbogacona m. in. o szkło i sprzęt laboratoryjny, odczynniki chemiczne do przeprowadzania doświadczeń, zestaw plansz, molekuły – modele atomów oraz bingo chemiczne.

Pomoce dydaktyczne z biologii:

– pakiet czujników pomiarowych do doświadczeń biologicznych

– urządzenie Einstein Tablet z wbudowanym laboratorium naukowym

– modele przestrzenne ( komórka roślinna i zwierzęca, kwiat, korzeń, pantofelek, skóra, oko, neuron, DNA)

– szkielet człowieka 170 cm

– modele przestrzenne ( serce, mózg, ucho, płuca)

– tablice magnetyczne (układ krwionośny, moczowy, rozrodczy, pokarmowy, komórka zwierzęca, komórka roślinna, fotosynteza, oko, skóra, dziedziczenie)

– eksperymentalna szklarenka z 12 doświadczeniami o roślinach

– okazy w akrylu (ryba, płaz, gad, ptak, ssak, różnorodność owadów,

– mata anatomiczna – wędrówka przez układ pokarmowy

– mikroskop Eco z wbudowaną kamerą cyfrową

Zaproponowane wyposażenie zaspokaja potrzeby edukacyjne szkoły podstawowej pozwalając tworzyć ciekawe, praktyczne zajęcia z biologii. Uczniowie dzięki niemu mogą badać na przykład wzrost i rozwój roślin, fizjologię i anatomię człowieka oraz eksperymentować podczas nauki.