Obchody Dnia świętego Patryka

19 marca w naszej szkole hucznie obchodzono Dzień św. Patryka. W świąteczny nastrój i klimat uroczystości wprowadził nas Samorząd Uczniowski przedstawiając najważniejsze informacje o życiu patrona Irlandii, obchodach tego dnia na świecie oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny. Uczniowie z klas III – VII wykonali plakaty, na których umieścili najważniejsze symbole związane z osobą św. Patryka oraz Irlandią, a także z współczesnymi tradycjami kultywowanymi nie tylko na Zielonej Wyspie, ale i na całym świecie. Jedną z nich, najbardziej charakterystyczną, jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Nie mogło zabraknąć i w naszej szkole tego akcentu – większość uczniów oraz nauczycieli ubrana była tego dnia na zielono. Uczniowie zatańczyli również taniec do muzyki irlandzkiej oraz szukali ukrytych koniczynek.

Dzieci z oddziału przedszkolnego oglądały bajkę o świętym Patryku, tańczyły taniec skrzatów Leprechaunów oraz kolorowały irlandzkiego skrzata i tęczę.

Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień świętego Patryka. Całość obchodów Dnia świętego Patryka uświetniła degustacja zielonych galaretek przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Już teraz nie możemy doczekać się kolejnego roku i kolejnych obchodów! Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania, serdecznie dziękujemy!