Półkolonia w Szkole Podstawowej nr 7  w Jaśle

Półkolonia w Szkole Podstawowej nr 7 w Jaśle

W pierwszym tygodniu wakacji (26.06 – 29.06.2023 r.) przy Szkole Podstawowej nr 7 w Jaśle odbyła się półkolonia zorganizowana dla uczniów z klas IV- VIII. Miała ona na celu uatrakcyjnić dzieciom początek wakacji, a przede wszystkim zachęcić je do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu i czynnego odpoczynku po miesiącach nauki w szkole.

W pierwszy dzień półkolonii odbyła się wycieczka do Bochni, podczas której dzieci zwiedzały kopalnię soli, jechały podziemną kolejką, „spotkały” się z księżną Kingą, bawiły się na solnym boisku. Na drugi dzień w Szczawnicy obserwowały panoramę Pienin – jadąc kolejką linową na Palenicę, bawiły się w parku pełnym figur zwierząt i grzybów, wędrowały nad Dunajcem, zwiedzały miasto. Wielką atrakcją była również środowa wycieczka w Bieszczady do Bóbrki. Uczestnicy wędrowali na wzgórze Bazyle do owczej i koziej zagrody, karmili zwierzęta, wzięli udział w warsztatach filcowania owczej wełny na mokro i pokazie bibułkarstwa artystycznego.

Letni wypoczynek w SP7 zakończył wyjazd do Krosna do kina „Helios” i obejrzenie filmu „Szkoła Magicznych Zwierząt”. W trakcie półkolonii dzieci miały codziennie zapewniony ciepły posiłek. Podczas wyjazdów rekreacyjnych mogły miło i bezpiecznie spędzić czas, odpocząć i doświadczyć czegoś nowego.

.