Szkolny Dzień Języków Obcych

Szkolny Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września. Natomiast w naszej szkole ten dzień obchodziliśmy 13.10.2021 r. Celem tej inicjatywy było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. Uczniowie mogli przekonać się, że warto przykładać się do nauki języków i poznawać kulturę obcych krajów.

W tym dniu uczniowie klas IV – VIII nawiązali swoim ubiorem do barw lub tradycyjnych strojów wylosowanego wcześniej kraju. Uczniowie brali aktywnie udział. Na początku zostały zaprezentowane podstawowe wiadomości o tym dniu, jak również podane zostały korzyści wynikające z nauki języków obcych. Uczniowie wysłuchali ciekawostek językowych, ćwiczyli wymowę w różnych językach, oraz wspólnie śpiewali. Uczniowie poznali zabytki Wielkiej Brytanii , Niemiec i Francji, następnie w grupach kolorowali zabytki i dopasowywali odpowiednie podpisy. Na koniec wspólnie rozwiązywali Quiz o krajach europejskich.

Z pewnością ten dzień należał do udanych, uczniowie bawili się wyśmienicie!Organizatorzy : Anita Długosz

Klaudia Bora