Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

14.06.2024r. uczniowie klas od III do VII oraz rodzice pojechali na wycieczkę do Warszawy. Opiekę nad dziećmi sprawowały wychowawczynie klas. Organizatorką wyjazdu była pani dyrektor oraz rodzice. 

Głównym celem wycieczki było poznanie pięknej stolicy Polski, zapoznanie z zabytkami Warszawy, rozwijanie zainteresowań kulturą i sztuką oraz integracja podczas spędzania wolnego czasu.

Zwiedzanie  stolicy rozpoczęliśmy wraz z przewodnikiem  od spaceru po Starówce. Podziwialiśmy tam Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta, Barbakan, Syrenkę, kamienice, mury obronne. Byliśmy na Krakowskim Przedmieściu.  Podczas wolnego czasu uczniowie mogli kupić pamiątki. Z podziwem oglądaliśmy przepiękną panoramę naszej stolicy. Były to niezapomniane widoki.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie Stadionu Narodowego wraz z przewodnikiem. To wspaniałe miejsce. Siedząc na trybunach i patrząc  na telebimy, dzieci poczuły się jak prawdziwi kibice. Podczas zwiedzania stadionu uczestnicy zapoznali  się z  trasą  kibica. Odwiedzili wszystkie miejsca stadionu, z których korzystają piłkarze podczas rozgrywek tj. boisko, trybuny, sale do udzielania wywiadów po zakończonych meczach,  sale do masaży i kąpieli, szatnie. Uczestnicy mogli wykonać  zdjęcia z koszulkami ulubionych piłkarzy. Potem udaliśmy się na obiad.

Następnym etapem zwiedzania było Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogli obserwować prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.

Był to dzień pełen wrażeń. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy dużo  pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia,  na twarzach dzieci gościł uśmiech. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto!

Wspomnienia z wycieczki pozostaną długo w naszej pamięci!