Wycieczka do Wieliczki i Wiśnicza

Wycieczka do Wieliczki i Wiśnicza

23 listopada 2021 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Jaśle wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Nowego Wiśnicza i Wieliczki, zorganizowanej w ramach ministerialnego programu „Poznaj Polskę”.

Uczniowie kl. IV-VIII zwiedzili pochodzący z XIV wieku wiśnicki zamek, wysłuchali opowieści przewodnika o życiu magnaterii, ucztach, kuchni szlacheckiej i wyposażeniu komnat. Obejrzeli również makiety obrazujące przebudowę obiektu.

W zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce przeszli liczącą ok. 3 km podziemną trasę turystyczną. Zwiedzili chodniki, pochylnie, kaplice, jeziora solne. Mogli podziwiać niezwykłe posadzki, żyrandole oraz rzeźby wykonane z soli.

Wyjazd dostarczył dzieciom wielu wrażeń i umożliwił bliższe poznanie miejsc związanych z kulturą i sztuką Małopolski.