„Zaelektryzowani” w naszej szkole, czyli fizyczno-chemiczne eksperymenty

13 listopada w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja pt. „Poczuj chemię do fizyki” prowadzona przez grupę Zaelektryzowani. Chemia i fizyka to nie tylko reguły książkowe, których trzeba się nauczyć, ale to także wiedza praktyczna, która może przydać się nam w życiu codziennym.

Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły. W programie znalazły się zabawy z gazami (zabawy z helem i ciekłym azotem, wybuchowe spalanie wodoru), jazda rowerem przeciwskrętnym. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. Dostarczyły one wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy. Uczniowie zobaczyli, że nauka może być wesoła, ciekawa i pasjonująca. Ważne by, zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy próbie wykonywania doświadczeń – można je wykonywać jedynie pod nadzorem osób dorosłych!