Dofinansowanie na realizację programu profilaktycznego SensoLyke

Nasze Przedszkole otrzymało dofinansowanie na realizację programu profilaktycznego SensoLyke.
Ogromnym atutem programu jest to, że oddziałuje on na 3 obszary: emocje, zdrowie fizyczne i umiejętności komunikacyjne. SensoLyke daje narzędzia do wieloobszarowego rozwoju ciała i umysłu oraz redukowania problemów behawioralnych. Innowacyjne połączenie Integracji Sensorycznej i wczesnej profilaktyki uzależnień behawioralnych z treningiem kompetencji komunikacyjnych, może realnie poprawić jakość życia dzieci. Wczesne wprowadzenie działań profilaktycznych przynosi dobre efekty, dlatego temat profilaktyki zdrowia psychicznego i uzależnień behawioralnych chcemy realizować już od najmłodszych lat, zapobiegając potencjalnym zachowaniom niepożądanym. Podejście SensoLyke zapewnia wielkoobszarowe działania w obszarach związanych między innymi z:
● ekspresją myśli, emocji i potrzeb,
● stymulacją sensoryczną,
● wyciszeniem i relaksacją,
● pobudzaniem kreatywności,
● treningiem umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych,
● ćwiczeniem motoryki dużej.