IX Edycja Jasielskiej Ligi Naukowej z ORLENEM – nasze październikowo-listopadowe działania

W ramach IX Edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z ORLENEM członkowie zespołu naukowo – badawczego poznali zasady pracy w zespole ligowym, wyszukiwali w Internecie, bibliotece, encyklopediach, książkach informacji o zanieczyszczeniach powietrza w swoim mieście Jaśle. Po zapoznaniu się z materiałami przeprowadzili listopadową szkolną akcję “To nie krasnoludki palą śmieci”. Od naszych codziennych wyborów zależy jakość powietrza, którym oddychamy. Przypadający 14 listopada Dzień Czystego Powietrza był doskonałą okazją do tego, by przypomnieć, że spalanie śmieci w domowych piecach niesie bardzo poważne konsekwencje nie tylko dla zdrowia i życia mieszkańców, ale także – dla środowiska. W tym dniu zespół ligowy poprowadził lekcję w klasie IV “Kochasz dzieci – nie pal śmieci”.