NOC W SZKOLE

NOC W SZKOLE

Uczniowie klasy 8 zamiast spędzić kolejne popołudnie przed komputerem, zostali na noc w szkole i to … z własnej woli!!! Celem tej przygody (z 6 na 7 maja) było pokazanie szkoły z innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami i pełną głową pojęć oraz informacji, ale także miejsca, gdzie można coś zorganizować, dobrze się bawić i miło spędzić czas, przy okazji poznając się nawzajem i integrując.

Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami, przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Cieniutkie karimaty, mięciutkie poduszki i równiutko ułożone śpiwory, wybornie prezentowały się w naszej „sypialni”, którą natenczas stała się klasa lekcyjna. A zaraz potem… zabawom nie było końca. W atmosferze akceptacji i życzliwości sprawdziliśmy naszą niezawodną pamięć, absolutny słuch (nie tylko muzyczny) i ogólną sprawność fizyczną. Miłym akcentem była przerwa na posiłek. I choć godzina nie sprzyjała (22!) wszyscy zasiedli i spożyli gorącą pizzę.

Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania naszych wychowanków, a dla nich okazja do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi. Atmosfera zabawy, która towarzyszyła tej imprezie, na pewno pozwoliła uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce. A przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach i pidżamach, pomoże traktować szkołę jak drugi dom. Okazało się, że niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom przyjemność, pokazać, jak w sposób wartościowy i rozwijający, a jednocześnie przyjemny, mogą spędzić czas.