Odrobina magii, szaleństwa i radosnej zabawy, czyli wieczór andrzejkowy w naszej szkole

Odrobina magii, szaleństwa i radosnej zabawy, czyli wieczór andrzejkowy w naszej szkole

„Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.’’

I właśnie z tej okazji w naszej szkole 29 listopada odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. W tym roku imprezę poprowadziły panie animatorki, które zadbały o doskonałą zabawę przy dźwiękach skocznej muzyki. Wszystkie dzieci z radością i zapałem brały udział w konkursach i zabawach. Nie mogło obejść się bez ulubionej atrakcji najmłodszych, czyli malowania twarzy. Na rękach i twarzach uczestników powstały przepiękne malowidła wykonane przez panie prowadzące. Zachwytom i uśmiechom nie było końca.

W organizacji imprezy pomagali również rodzice, którzy zadbali o to, aby dzieci miały przygotowany poczęstunek.

Z andrzejkami wiążą się również ludowe przysłowia. Jedno z nich szczególnie pasowało do panującej tego dnia pogody za oknem: „Gdy święty Andrzej ze śniegiem bieży, sto dni śnieg na polu leży”. Czy przepowiednia się sprawdzi? Już niedługo będziemy mogli się o tym przekonać….