Piknik ekologiczny na jasielskim Rynku

Piknik ekologiczny na jasielskim Rynku

W piątek 7. października uczniowie klasy piątej uczestniczyli w pikniku ekologicznym, który został zorganizowany na płycie jasielskiego Rynku. Wzięli udział w różnych grach i zabawach, mających na celu poszerzenie wiedzy na temat ekologii, uświadomienie sobie odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy. Podczas gier przestrzennych dowiedzieli się, jak ograniczyć produkcję śmieci, jak je właściwie sortować. Biorąc udział w quizach, utrwalali sobie wiedzę na temat Jasła i zdobywali ciekawe nagrody. Za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny dostali sadzonki różnych roślin.

Podczas pikniku nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Burmistrza Miasta Jasła za udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”.