Szkolenie z zakresu wędkarstwa metodą spławikową

Szkolenie z zakresu wędkarstwa metodą spławikową

Dziewiątego kwietnia 2022 roku młodzież naszej szkoły miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach szkoleniowych, które odbyły się na stawie nr 3 w Wróblowej. Zajęcia miały na celu przedstawienie młodym adeptom wędkowania zasad panujących podczas zawodów wędkarskich, a także przypomnienie sobie zasad połowu metodą spławikową. Wyprawa rozpoczęła się od wczesnych godzin rannych – dzieci zostały przywiezione na miejsce z kilku szkół powiatu jasielskiego. Zbiórka i zapisy zaplanowane zostały na godzinę 9:00 , następnie odbyło się szkolenie z zakresu: spławikowej metody połowu, ogólnych zarys zasad wędkowania, podstawowych informacji na temat zawodów wędkarskich. Przepisy przypomniał wszystkim pan Andrzej Dziuba.

Od godziny 10:00 do 13:00 odbyły się zawody spławikowe dla dzieci.

Oto wyniki:

I miejsce: Łukasz Radoń – Szkoła Podstawowa w Szebniach

II miejsce: Amelia Żygłowicz – Szkoła Podstawowa nr 7 w Jaśle

III miejsce: Śnieżek Karol – Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle

Po zawodach odbyło się oficjalne wręczenie nagród, podsumowanie spotkania oraz biesiada przy ognisku. Najserdeczniejsze podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tych warsztatów. Przede wszystkim podziękowania składamy na ręce pana Prezesa firmy MEUS. Pomimo niskiej temperatury spotkanie cieszyło się dużą frekwencją, czego dowodem jest uczestnictwo 42 młodych wędkarzy. Każdy otrzymał od Prezesa Koła nr 1 w Jaśle pana Piotra Myśliwca pamiątkowy dyplom, szkoleniowy zestaw wędkarski oraz słodycze.