Wyjście klasy III do Muzeum Regionalnego w Jaśle

Wyjście klasy III do Muzeum Regionalnego w Jaśle

4 grudnia 2019 r. uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią wybrali się do Muzeum Regionalnego w Jaśle. Najpierw obejrzeliśmy wystawę słowackiej artystki Ľudmily Bujdošovej zatytułowaną „Na szkle malowane”, która składa się z prac malowanych na szkle w żywej barwnej kolorystyce, a także biżuterii szklanej wykonanej przez artystkę oraz szklane wazony i patery. Następnie wzięliśmy udział w świątecznych warsztatach malowania na szkle. Ponadto, mogliśmy zwiedzić pozostałe sale muzealne. Zobaczyliśmy salę etnograficzną, gdzie zaprezentowane są eksponaty z kultury ludowej regionu Pogórza, eksponaty dotyczące kultury Łemków, tradycyjne ludowe stroje pogórzańskie i łemkowskie oraz wyroby ceramiczne z dawnych ośrodków garncarskich. Zwiedziliśmy również salę historii sztuki i rzemiosła artystycznego, salę sztuki sakralnej oraz gabinet Stanisława Kadyiego.