Dzień Kropki

Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – powiedziała kiedyś nauczycielka do Vashti, która zrazu wcale nie zachwyciła się tym pomysłem. Opowiastka autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Peter H. Reynoldsa z 2003 r. pt. „The Dot” (Kropka) stała się inspiracją powołania w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach. To inicjatywa, mająca pobudzać kreatywność młodych ludzi i zachęcać ich do tworzenia. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury organizują więc 15 września takie działania, które pomagają dzieciom odkryć swoje talenty i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka.

W naszej szkole również obchodziliśmy Dzień Kropki. Uczniowie klasy II i III wzięli wspólnie udział w różnych zabawach. Układaliśmy duży plakat z puzzli pod hasłem „Dzień Kropki” , podczas zabawy z chustą animacyjną przeliczaliśmy, segregowaliśmy kropy i kropeczki, tworzyliśmy kreatywne wzory . Pracowaliśmy wspólnie nad wykonaniem pracy plastyczno-technicznej „Jesienne drzewo” . Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze.